Het kunstgras van De Middenstip wordt sinds de start van het nieuwe voetbalseizoen druk bespeeld tijdens de thuiswedstrijden van FC Sint-Niklaas uit derde provinciale. De club verliet haar oude, ondertussen afgebroken accommodatie verderop de site van het Sportkringpark om haar intrek te nemen in het gloednieuwe sportpaviljoen. Dat is onder meer uitgerust met een grote overdekte tribune, een kantine met panoramisch uitzicht en negen kleedkamers. Kostprijs: zo’n 3 miljoen euro.

FC Sint-Niklaas kan gebruikmaken van zowel het hoofdplein in kunstgras als van twee andere grote voetbalvelden in natuurgras ten zuiden van het gebouw. Daarnaast zijn er ook nog drie kleine kunstgrasveldjes. FC Sint-Niklaas huurt de accommodatie voor negen jaar van de stad Sint-Niklaas.

“Dit voetbalcomplex is een paradepaardje voor het voetbal in derde provinciale”, weten schepenen Peter Buysrogge (N-VA) en Ghizlane Benabdellah (Vooruit). “We vonden het bijzonder belangrijk dat de werking van FC Sint-Niklaas gegarandeerd kon blijven. Maar de infrastructuur is niet alleen voor de voetbalclub. Ook andere teams, verenigingen en scholen uit Sint-Niklaas kunnen er gebruik van maken, zowel van de terreinen als van het sanitaire gedeelte en de kantine. De tarieven zijn dezelfde als die van andere stedelijke sportcentra. Vanaf 1 november staat alle infrastructuur open voor verhuur.”

Voor schepenen Buysrogge en Benabdellah is het belangrijk dat ook jongeren uit de buurt zich kunnen ontspannen op de voetbalpleinen. “FC Sint-Niklaas is de hoofdgebruiker van de drie grote voetbalterreinen, maar niet van de drie kleine pleintjes in kunstgras vooraan de site”, benadrukken de schepenen. “Die kunnen vrij bespeeld worden door jongeren uit de buurt. Op die manier vermijden we ook dat jongeren zonder toelating op de drie velden van FC Sint-Niklaas zouden spelen of over de hekkens klimmen. Want dat is ook niet de bedoeling. Ook school OLVP in de Watermolendreef maakt overdag gebruik van de drie kleine kunstgraspleintjes. Vanaf de herfstvakantie worden de pleintjes volledig opengesteld. Elk terrein in het Sportkringpark zal volledig benut worden.”

Voorzitter Herwig Hanssen van FC Sint-Niklaas is blij met zijn nieuwe thuisbasis. “Onze sportieve resultaten zijn goed, en dat heeft misschien wel te maken met ons nieuwe complex”, weet de voorzitter. “Het stimuleert onze spelers om nog beter te gaan voetballen. Het is ook onze ambitie om in deze accommodatie op termijn door te groeien naar tweede provinciale. Ondertussen zijn er al een aantal overeenkomsten gesloten met andere clubs en verenigingen die ook gebruik zullen maken van de infrastructuur.”

Het Sportkringpark is nog in volle ontwikkeling. Rond het nieuwe voetbalstadion worden de komende maanden nog meer paden, pleintjes en een boomgaard aangeplant. Blikvanger op de site is uiteraard zwembad De Watermolen, dat in februari van volgend jaar de deuren opent. “Het Sportkringpark zal een ideale uitvalsbasis worden voor onze scholen”, weet schepen Buysrogge.

De site leent zich perfect voor een sportdag. ’s Ochtends kan er gezwommen worden in het zwembad en in de namiddag gespeeld op de voetbalvelden. Voor de lunch zijn de kantine of andere ruimtes beschikbaar. Deze nieuwe site biedt enorm veel mogelijkheden.

Foubert, B. (2025, 27 september). Sportpaviljoen De Middenstip officieel geopend: “Thuisbasis voor voetbalclub, verenigingen en scholen”. Het Laatste Nieuws

Onderwerpen